Moje podróże, Polska
Leave a comment

11 lokalizacji i miejsce-niespodzianka na 1-dniową wycieczkę koło Wrocławia

Wokół miasta, w którym mieszkasz, pracujesz i funkcjonujesz na codzień na bank jest sporo miejsc, które warto odwiedzić w ramach 1-dniowego wypadu. Wybrałam kilka takich lokalizacji dla Wrocławiaków, zachęcona moimi wycieczkami do nieco odleglejszej Warszawy i do Zabrza, do kopalni Guido. Zerknij na listę i wybierz coś dla siebie. Na dole posta znajdziesz mapę, która pozwoli Ci zlokalizować wszystkie miejsca. Zapraszam i dobrej zabawy!

 1. Zamek Topacz – odrestaurowany kompleks kilku budynków, gdzie znajduje się hotel, restauracja oraz MUZEUM MOTORYZACJI. Na tyłach zabudowań jest mały stawik oraz spory teren do spacerowania, również z psiakami, dostępny dla wszystkich do godziny 22:00. Przed kompleksem znajduje się parking, drugi zaraz za bramą wjazdową na teren kompleksu. 10 km na południe od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!
 2. Wieża widokowa w Kotowicach – zupełnie darmowa, z której roztacza się widok na Wrocław i dorzecze Odry. Przy wieży nie da się przejść suchą stopą na drugą stronę rzeki. Można dojechać autem, polecam rowerem ze względu na otaczający wieżę lasek, gdzie można spędzić chwilkę. 20 km na południowy wschód od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!
 3. Park Pokoju w Nadolicach Wielkich – to miejsce polecam świadomym turystom. Jest to tak naprawdę cmentarz, a pochowani są tutaj esesmani m.in.ci, którzy byli strażnikami w obozach zagłady w trakcie wojny. Na pewno jest to miejsce ciekawe, bo obudzi w Tobie sporo pytań. 16 km na wschód od centrum Wrocławia (ulica Krzykowska/Parkowa). Idealne na przejażdżkę rowerową!
 4. “Sami swoi” w Dobrzykowicach – tak, tutaj stoją domy Pawlaka i Kargula, na ścianie płotu wisi upamiętniająca filmowe dzieje tablica. Do środka wejść nie można, domy są prywatną i zamieszkałą posesją. To miejsce wybierz jako ciekawostkę jadąc w stronę Parku Pokoju w Nadolicach. 13 km na wschód od centrum Wrocławia (ulica Szkolna 18).
 5. Lotnisko w Szymanowie – najlepiej przyjechać tutaj na jedną z imprez związanych z lataniem, kalendarz dostępny jest na www. I jeśli masz ochotę zrobić kurs spadochroniarski czy szybowcowy to tutaj jak najbardziej, jest oferta dla Ciebie. 12 km na południe od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!
 6. Park Krajobrazowy Doliny Baryczy – jedna z moich perełek. Niesamowite miejsce oferujące i ścieżki dydaktyczne związane z ptactwem i roślinnością, i trasy rowerowe, małe i jeszcze mniejsze wioski, stare pałace…. Warto tu wyskoczyć nawet na cały weekend. 50 km na północ od centrum Wrocławia. Zabierz ze sobą rower!
 7. Zamek na wodzie w Wojnowicach – brzmi ciekawie? Mały obiekt, ładny, z parkiem, restauracją i częścią hotelową. Przyjemne miejsce na odpoczynek w trakcie rowerowej eskapady. Uwaga! Dla melomanów – na www dostępne są informacje o odbywających się tutaj koncertach muzyki klasycznej. 24 km na północny zachód od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!
 8. Winnica Jaworek – to dość nietypowe miejsce, bo przecież jak winnica to zaraz w głowie pojawia się widok toskańskich wzgórz czy winorośli we Francji. A jednak można i u nas. Wpadnij tutaj na degustację, obiad i małe zwiedzanie. Można też zostać na noc – winnica ma zaplecze hotelowe. Uwaga na weselników w sezonie letnim :). 24 km na północny zachód od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!
 9. Adrenalina Park – nooo można poszaleć. Jest park linowy, jest strzelnica, tyrolka, ciekawie brzmiący “zorbing” czy jazda na seagway’u. Dla wszystkich chcących zmęczyć się fizycznie – polecam. Opcje szaleństw oraz cennik są dostępne na www. 33 km na zachód od centrum Wrocławia.
 10. Zalew w Mietkowie – latem istny brak możliwości wbicia szpilki. Popularne miejsce wypoczynku na słońcu. W Borzygniewie funkcjonuje cały wodny ośrodek wraz z piaszczystą plażą. Jest też zaplecze sanitarne i gastronomiczne. W Mietkowie odbywają się również sportowe imprezy jak biegi czy triatlon. 38 km na południe od centrum Wrocławia. Zabierz ze sobą rower!
 11. Sobótka i Ślęża – już się nawet mocno nie denerwuję, gdy ktoś mówi, że widzi z Wrocławia Sobótkę, co ma być dowodem dobrej pogody. Sobótki nie da się zobaczyć, bo to miasteczko, a da się zobaczyć górę Ślężę. Jest to najbliżej Wrocławia położona góra, na którą tłumy amatorów górskich spacerów jeżdżą przez cały rok. Przy okazji można tam spotkać wielu amatorów rowerów – tereny idealne do trenowania na szosówce. Na szczycie znajduje się schronisko. Przy nim często rozpalone jest ognisko, gdzie można upiec kiełbaskę. Szlaków jest kilka o różnej długości i stopniu trudności – wszystkie informacje na www.
 12. MIEJSCE NIESPODZIANKA to nówka-sztuka kąpielisko o nazwie Kopalnia, które otwarte będzie 1 lipca 2016 roku. Strona www i rzuty projektów wyglądają bardzo na czasie – będzie plaża, klub do wieczornej zabawy, zaplecze gastronomiczne, strefa dla dzieciaków i osobna dla wędkarzy, miejsce do grillowania i dmuchany park zabawy na wodzie. Czego chcieć więcej? Brakuje takich miejsc we Wrocławiu więc przewiduję spore oblężenie! 17 km na północ od centrum Wrocławia. Idealne na przejażdżkę rowerową!