dobrze wiedzieć
komentarze 2

5 najładniejszych plaż z Travel Menu

Plaża, plaża… Z czym Ci się kojarzy? Szum morza, zapach morskiej wody, gwar dzieci, słońce… Wakacje jednym słowem! Za oknem jesień stąd pomyślałam, że do gorącej herbaty z miodem miło będzie powspominać te chwile, gdy słońce skórę prażyło, drinki z palemką były jak najbardziej na miejscu, a piasek parzył stopy.

Tych plaż przeze mnie odwiedzonych nie ma bez liku, bo i amatorką plażowania nie jestem. Bardziej wspominam aspekty – że tak powiem – wizualne. Zaczynajmy mój przegląd – 5 najładniejszych plaż według Travel Menu!

Miejsce piąte

Czarnogóra i plaża Święty Stefan

Malutka plaża, kameralna, z drobnym piaskiem i cholernie droga. Ale jaki widok! Na cudowną małą wysepkę w całości zabudowaną, na którą dostęp mają jedynie hotelowi goście.

Svety Stefan, Czarnogóra

Svety Stefan, Czarnogóra

Miejsce czwarte

Malta i plaża Ghajn Tuffieha

Ta wyspa ma w 90% klifowe wybrzeże stąd plaż jest mało i nie grzeszą wielkością. Ghajn Tuffieha ma piasek koloru pomarańczowego, ma własną knajpkę i wypożyczalnie leżaków. Wejście do morza jest płytkie i długie.

IMG_0197

Miejsce trzecie

Borneo i plaża na wyspie Sapi należącej do Parku Tunku Abdul Rahman

Biały piaseczek niczym mąka, ręcznik rozłożyć można w cieniu drzew. Woda – bajka – turkusowa z wieloma kolorowymi rybkami pływającymi wokół kostek. Miejsce idealne do nurkowania.

IMG_3417

 

Miejsce drugie

Bali i plaża Pasir Putih koło Candidasy

Są knajpki, są leżaki, jest pyszne jedzenie, sok z kokosa podawany w kokosie:). Piasek, ciepłe morze, fale i piękne okoliczności przyrody. Jedna z najładniejszych i mało popularnych plaż.

IMG_4146

Miejsce pierwsze

Nowa Zelandia i plaża Cooka

Cudowne miejsce, do którego prowadzi ścieżka wśród soczystej zieleni. Czeka na nas za paprociami i palmami widok jak z bajki – biały drobny piasek, turkusowe morze, w morzu kilka wynurzających się skałek. A wszystko otoczone klifem gęsto porośniętym roślinnością. Cudo!

IMG_8466

A jakie są Wasze ulubione miejsca do plażowania? Które zostały we wspomnieniach na długo? Może coś lokalnego nad polskim Bałtykiem? A może coś tropikalnego na małej zapomnianej wyspie hen daleko?

  • xy

    1/5 – człowiek tak mało jeszcze widział 😉

    • Idealny czas na plany na wypoczynek – może właśnie jakaś atrakcyjna plaża? 🙂