Moje podróże, Polska
Leave a comment

6 miejsc nad Odrą we Wrocławiu, które musisz odwiedzić tego lata

Nie bez powodu dawno dawno temu miasta zakładano nad rzeką. Dobrze się dzieje we Wrocławiu w ostatnich latach, bo nasza rzeka w końcu staje się dostępna dla mieszkańców miasta. Dostępna w tym sensie, że zainwestowano czas i środki, by móc przemierzać Wrocław na rowerze wzdłuż Odry, a co za tym idzie małymi krokami remontowane są bulwary i powstaje zaplecze – knajpki, bary, które otwierają się szczególnie teraz, w czerwcu, gdy lato za pasem. To bardzo dobra zmiana!

Ponieważ sama podziwiam, jak dobrze idzie ten proces przybliżenia Odry Wrocławiakom i turystom pomyślałam, że namówię Cię na spacer i wizytę w kilku miejscach, które właśnie otworzyły swe podwoje dla gości.

Wskakuj na rower, zabierz psa, rodzinę, sąsiadów i dawaj nad Odrę! Na dole posta znajdziesz mapę z lokalizacjami. Miłej zabawy nad Odrą!

  1. Bulwar Dunikowskiego – z widokiem na zawsze piękny Ostrów Tumski. Dziś w stronę rzeki schodzą granitowe stopnie, które służą za ławki. Jest zieleń za plecami w postaci małego parku, jest Hala Targowa, gdzie w tygodniu można nabyć świeże warzywa i owoce, jest Zatoka Gondoli zaraz przy Muzeum Narodowym. Po odpoczynku na bulwarze w Zatoce możesz wypożyczyć kajak i zwiedzić Wrocław z perspektywy Odry.
  2. Bulwar Kaczyńskich – na tyłach Urzędu Wojewódzkiego między Mostem Pokoju a Grunwaldzkim. Wyremontowany deptak z widokiem na oba mosty, gdzie często spotkasz amatorów fotografii. I widać stąd pięknie remontowane właśnie Sedesowce (wrocławskie charakterystyczne wieżowce na Placu Grunwaldzkim).
  3. Bulwar Politechniki Wrocławskiej – na Wybrzeżu Wyspiańskiego, zupełnie nowe miejsce na mapie Wrocławia. Otwarte pod koniec maja regatami na Odrze. Jest zieleń, są ławeczki, nawet krasnale-wioślarze. Jest też boisko do piłki plażowej oraz coś a la basen z wodą po kostki do schładzania się w upalne dni. Pewnie studentów będzie tutaj można spotkać przez cały rok :).
  4. Na tyłach kapliczki Świętego Marcina, między Mostem Młyńskim a Tumskim zawsze stało kilka ławeczek okupowanych gromadnie przez ludność spożywającą tanie trunki wysokoprocentowe. Dzisiaj stare ławeczki poszły w kąt, ten mały bulwar wyremontowano, zrobiono przejście na Most Tumski. Ładnie! Można tu teraz w spokoju skonsumować naturalne lody zakupione na Bema.
  5. Na tyłach Zoo jest spacerowo-rowerowa ścieżka, która dziś już chyba nie jest tajemnicą dla żadnego Wrocławiaka. Latem swój przystanek mają tu barki i łódki pływające po Odrze z turystami. I od właśnie tego weekendu rozpoczęła swą działalność plaża wraz z małą knajpką, gdzie podobno serwują wina! Nazwa bardzo wdzięczna tego lokalu, bo Zazoo Beach Bar. Brzmi ciekawie!
  6. I mały bonus – zupełnie nowy punkt relaksacyjny z napojami i leżakami, blisko Rynku, jeszcze w trakcie dopieszczania – na Księcia Witolda otworzył się bar “Odra Pany“. Nazwa mówi sama za siebie :).