Moje podróże, Polska
Leave a comment

7 darmowych miejsc we Wrocławiu – zwiedzanie bez portfela

Jak każde duże miasto, Wrocław ma sporo do zaoferowania. Nawet nie wszyscy mieszkańcy znają miejsca z listy poniżej więc tym bardziej świetnie się sprawdzi nawet podczas ot! niedzielnego poobiedniego spaceru po mieście. Portfela nie potrzeba! Do dzieła!

  1. Widoki z Renomy – wjeżdżasz autem lub schodami ruchomymi na najwyższy poziom parkingu, na sam dach budynku. Stąd możesz podziwiać panoramę miasta zupełnie za darmo.
  2. Widoki z Dominikańskiej – taka sama procedura jak w przypadku Renomy – widoki trochę słabsze, bo i niższy poziom i parking częściowo jest osłonięty ściankami z blachy, ale i tak warto.
  3. Teatralna 10/12 – budynek wrocławskiego SPA kryje cudowne wnętrze – stare mozaiki, zdobienia i malowania na sufitach i niepowtarzalny klimat. Uwaga! Nie wolno tutaj robić zdjęć, za to warto wślizgnąć się na balkon!
  4. Latem w hotelu Monopol działa bar na dachu budynku – windą na ostatnie piętro i stąd piękny widok na Świdnicką, wrocławski deptak oraz Operę i zabytkowe kamienice wokół.
  5. Labirynt w Parku Brochowskim – tutaj zapraszam latem, gdy graby, wśród których jest założony są zielone – zabawa wtedy jest lepsza, bo trudniej znaleźć wyjście!
  6. Wieża widokowa w Kotowicach – coś dla zmotoryzowanych lub rowerzystów – wycieczka w to miejsce tutaj. 
  7. Wrocławskie krasnale – są już niemal w całym mieście, a propozycje tras z zabawą w ich poszukiwanie znajdziesz tutaj.
  8. A na koniec kawowa niespodzianka – Panato Cafe to miejsce, gdzie napijesz się kawy i zjesz ciastko i zapłacisz tylko za czas przebywania w kawiarni! Latem kameralny ogródek czeka na Ciebie!
  9. UPDATE! Informacja od Czytelniczki Magdy – na Odrzańskiej jest bardzo słodkie miejsce, gdzie o wyznaczonych godzinach można za darmo zobaczyć pokaz robienia słodyczy! Wszystkie informacje o Cukier Lukier oraz możliwości odpłatnej zabawy znajdziesz tutaj.

Jeśli macie własne sekretne miejsca, to poproszę o ich odtajnienie w komentarzach.