Moje podróże, Polska
Leave a comment

Bukowina Tatrzańska – narty w Karpatach

Bukowina Tatrzańska leży na Podhalu, niedaleko Zakopanego. Jest to miejscowość przede wszystkim znana ze swojego zaplecza narciarskiego, a latem przyciąga jako baza wypadowa dla amatorów górskich szlaków, szczególnie, że Bukowina jest jak brama do Tatr Wysokich. Oprócz stoków narciarskich oferuje również dwa kompleksy rekreacyjno-relaksacyjne w postaci aquaparków. Przyjeżdżając tutaj nawet na weekend można i poszusować i odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Pierwszy stok do jazdy na nartach został przygotowany na Wysokim Wierchu, najwyższym wzniesieniu Bukowiny. Jest to idealne miejsce dla początkujących narciarzy oraz szusujących dzieciaków – stoki są łagodne, a trasy szerokie. Po sukcesie Wysokiego Wierchu rozpoczęła się era zagospodarowywania okolicznych stoków i udoskonalania infrastruktury dla narciarzy. W rezultacie powstał duży kompleks narciarski łączący Bukowinę i Białkę Tatrzańską. Dziś do dyspozycji jest kilkadziesiąt tras z wyciągami oraz całą bazą potrzebną do pozostania w tym rejonie na dłuższy urlop.

Sama Bukowina to trzy wyciągi:

Wysoki Wierch – stok o przewyższeniu 60 m, szerokie trasy, idealne warunki dla dzieci i osób początkujących. Na wzniesienie wjedziemy orczykiem. Mamy tutaj do dyspozycji parking na 150 samochodów, restaurację, gdzie można nabrać sił w ciągu dnia oraz ofertę noclegową. Znajdziemy tutaj szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Stok jest dośnieżany i ratrakowany. „Niedźwiadek” jest pierwszym wyciągiem w Bukowinie.

Rusiński Wierch – działa tutaj kompleks Rusin Ski, oferujący ratrakowane, dośnieżane i oświetlone stoki o przewyższeniu 150 metrów i długości 700 metrów. Korzystać tutaj możemy z czteroosobowej kanapy oraz orczyków. Dobry kompleks dla narciarzy oraz dla snowboardzistów z całą potrzebną infrastrukturą – punkty gastronomiczne, szkoły nauki jazdy, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Można tutaj spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej trasie sportowej – slalom między tyczkami. Jest to zdecydowanie najbardziej rozwinięty kompleks w Bukowinie. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.rusin-ski.pl/

Olczański Wierch – przede wszystkim dwuosobowe krzesełko, ale na stoku obok działa orczyk, a na oba stoki obowiązuje jeden skipass. Przewyższenie trasy to 90 metrów, niejednokrotnie można tutaj trafić na wytyczoną trasę sportową z możliwością zjazdu slalomem między tyczkami. Miejsce to zapewnia zaplecze gastronomiczne, dostęp do wypożyczalni sprzętu oraz do szkółek narciarskich.

Po dniu na stoku warto zajrzeć do Term Bukowina. Nie jest to najtańsza forma relaksu niemniej naprawdę warto. Wizyta tutaj może być również alternatywą do spędzenia dnia na stoku – jednodniowa przerwa w dłuższym narciarskim urlopie. Termy są połączeniem wody geotermalnej wykorzystywanej leczniczo z typowymi basenami rekreacyjnymi. Znajdziemy tutaj zarówno baseny rekreacyjne jak i sportowy, baseny wewnętrzne i zewnętrzne, w których woda pochodzenia geotermalnego ma temperaturę 30-38 stopni Celcjusza. Do tego stref saun, łaźni parowych, jacuzzi oraz zjeżdżalnie dla spragnionych adrenaliny. Cały kompleks zawiera dodatkowo hotel oraz restauracje. Informacje dotyczące cen znajdziecie tutaj: http://www.termabukowina.pl/ .