dobrze wiedzieć
komentarze 2

Byłam tam! czyli kilka miejsc znanych z filmów

“Byłam tam!” – Jak często zdarza się Wam tak krzyczeć, gdy oglądacie jakiś film? A może macie swoje ulubione filmy i podróżujecie do miejsc, które się z nimi wiążą? A potem jak w “Pulp fiction” opowiadacie innym, że we Francji to bułki w McDonaldzie mają nieco inne nazwy? Zrobiłam mały przegląd miejsc, które widziałam na ekranie i w rzeczywistości.

Piszcie proszę w komentarzach co Wy widzieliście tu i tu!

Saint Tropez, Francja – nieśmiertelny “Żandarm z Saint Tropez” z Louisem de Funèsem. Pastelowe kamieniczki, mała zatoczka i czas, którego nikt nie liczy.

 

Wycieczka do Francji tutaj.

Siena, Włochy – “Quantum of Solace” z Bondem, jedna z pierwszych scen na głównym placu, a potem pościg na charakterystycznych czerwonych dachach kamieniczek.

 

Wycieczka do Włoch tutaj.

Nowa Zelandia – i charakterystyczne krajobrazy znane z “Hobbita”  oraz  “Władcy Pierścieni”. Te filmy kręcone były na obu wyspach i wiele miejsc wykorzystano jako plener. Mordor to np.wyspa północna z wulkanami w tle.

 

Wycieczka do Nowej Zelandii tutaj.

Kuala Lumpur, Catherine Zeta-Jones i Sean Connery  – razem w filmie o dziełach sztuki “Osaczeni”. Petronas Tower są naprawdę spektakularne i wymarzone do grania w filmach.

 

Forrest Gump. Właściwie to mogłabym dołączyć tutaj kilka miejsc, ale chyba taką wizytówką jest Waszyngton i dlatego pomyślałam o kadrze z przemowy Forresta zaraz przy Kapitolu i znanej wszystkim “Iglicy”.

Wycieczka do Waszyngtonu tutaj.

Nowy Jork – Śniadanie u Tiffany’ego, Ojciec Chrzestny, Leon Zawodowiec, Adwokat Diabła i można, by tak wymieniać i wymieniać. To miasto przyciąga wszystkich jak magnez, nie raz było planem filmowym.

 

Wycieczka do Nowego Jorku tutaj.

Kac Vegas no oczywiście w Vegas! Niesamowite miasto nocą, za dnia szare i zupełnie inne. Nocą, gdy światła płoną jest co podziwiać. Inny świat!

 

Wycieczka do Vegas tutaj.

A na deser Działa Navarony – Rodos, zatoka Quinna. Przepiękna mała zatoczka z lazurową wodą, której nazwa wskazuje na to, że była planem filmowym. Film stary, miejsce cudowne.

 

Wycieczka na Rodos tutaj.

Czekam na Wasze filmowe miejsca!

 

  • Faktycznie, zapomniałam o Bruce Lee i Hong Kongu! Muszę poszukać zdjęć:).
    NY tak, to plan filmowy wielu wielu produkcji, a nie sposób je wszystkie wymienić.

  • Paweł Dzimira

    Ja bym jeszcze dorzucił przy okazji Kac Vegas, Bangkok, gdzie kręcili drugi odcinek, a miałem okazje tam być. Hong Kong to seria filmów z Brucem Lee, którego pomnik jest na głównym deptaku. W zasadzie nie ma miasta gdzie by czegoś nie kręcono, ale są tez sławne miejsca w miastach, które odegrały szczególna role w filmowych produkcjach jak Empire State Building w NY i słynna Godzilla czy w tym samym mieście Muzeum Historii Naturalnej, gdzie kręcono serie Noc w Muzeum.