Moje podróże, Polska
Leave a comment

Czarny ląd i jego kolorowe wody – Afrykarium we Wrocławskim Zoo

Czarny ląd i jego kolorowe wody. Niesamowite, prawda? Afryka kojarzy się z gorącem, pustyniami, safari, dzikimi kotami, żyrafami i plemionami, które polują na sawannie na dzikiego zwierza. Lub szukają wody, by przeżyć w tym naprawdę upalnym klimacie. A wody Afryki to inność, to kolory, tysiące gatunków rybek i ryb, ogromne manaty, rekiny i żółwie. AFRYKARIUM we Wrocławskim Zoo jest jedynym takim obiektem w Polsce. Ten kompleks 19-nastu basenów to zbiór wodnych zwierząt Czarnego Lądu. W 15 000 000 litrach wody pływa wszystko, co na codzień żyje w Afryce w jej wodnych zbiornikach.

Miałam niebywałą okazję odwiedzić AFRYKARIUM po jego godzinach otwarcia i zwiedzać je z niesamowitą osobą, dyrektorem Wrocławskiego Zoo, panem Radosławem Ratajszczakiem. Była to wisienka na torcie podczas konferencji blogerów WroBlog. Niesamowita osoba, bo jest to człowiek z ogromną wiedzą i w każdym słowie słychać pasję, pasję i miłość do zwierząt. Na pytanie jakie jest jego ulubione zwierzę odpowiada, że nie ma takiego, bo byłoby to niesprawiedliwe w stoku do innych zwierzaków. Czy to nie piękne? Dumny z przedsięwzięcia, jakim jest Afrykarium. Dumny, że zostało oddane do zwiedzania przed planową datą, bo prace tak dobrze szły. To była niebywała przyjemność słuchać jak opowiada o rybach, hipopotamach i manatach.

AFRYKARIUM jest ogromne, stanowi osobny budynek na terenie Zoo. Jest otwarte przez cały rok, 365 dni! To ważne, bo odwiedzający często o to dopytują. By tu wejść wystarczy ten sam bilet, co do Zoo. Tutaj znajdziesz cennik. Rekord odwiedzin w Zoo padł 15 sierpnia 2016 roku, gdy po bilet w kolejce stanęło 23 tysiące osób. A kolejka ta sama, co do Afrykarium. Zachęcam zatem, by odwiedzić to niesamowite miejsce poza sezonem wakacyjnym.

Co trzeba wiedzieć przed wizytą w AFRYKARIUM?

  1. Otwarte 365 dni w roku!
  2. Obowiązuje ten sam bilet, co do Zoo.
  3. W środku panuje przyjemna temperatura – jak w domu, nie musisz się cieplej ubierać.
  4. W budynku funkcjonuje szatnia, sklepik z pamiątkami, kafejka i toalety.
  5. Osoby z klaustrofobią uwaga! Może być mało komfortowo.
  6. Budynek jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych.
  7. Informacje o zwierzętach zamieszkujących Afrykarium tutaj.
  8. Można fotografować i kręcić filmiki.

Zdjęcia nie oddadzą w pełni ani wielkości tego budynku, ani fantastycznych doznań, jakie niesie wizyta tutaj. W pewnym momencie podnosisz wzrok ku górze, a nad sobą masz wodę, a w niej płynie sobie leniwie ogromny żółw, za nim kilka ogromnych płaszczek i rekin. Hm, kiedy przyjeżdżasz? 🙂

Udało mi się zdobyć kilka zdjęć z budowy Afrykarium dzięki uprzejmości Wrocławskiego Zoo (właściciel oznaczonych zdjęć) tak, byś mógł zobaczyć jakie to ogromne wyzwanie było, budowa tego wielkiego akwarium. Miłego oglądania i planowania wizyty we Wrocławskim Zoo!