Moje podróże, Polska
Leave a comment

Gdzieś między Jelenią a Kamienną Górą – weekend na Dolnym Śląsku

Wrocław to ma szczęście. Raz, że to świetne miasto; dwa w idealnym położeniu geograficznym. Bo nawet, jak przyjdzie prawdziwy letni upał, to można dla ochłody pojechać całkiem niedaleko w góry czy nad jezioro. Ten post to jak zarzucenie wędki – połknij przynętę, opuść domowe pielesze i spędź chociaż weekend lub pół na Dolnym Śląsku. Na pierwszy ogień rejon Jeleniej i Kamiennej Góry. Zapraszam!

Pod tekstem mapka dla Ciebie ze wszystkimi atrakcjami.

  1. “Czy mieliście okazję odkrywać tajemnice z czasów wojny? Czy zwiedzaliście podziemną fabrykę? Czy wiecie kim był Kazimierz Leski i dlaczego nosił mundur niemieckiego generała? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić „Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera” w Kamiennej Górze, jedną z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych w Polsce.” – ten cytat z www atrakcji w Kamiennej Górze powinien wystarczyć – jedź! Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.1,5h. Atrakcja czynna cały tydzień od 10 do 18, bilety ulgowe 12pln, normalne 17 pln. Dla całej rodziny!
  2. Żółte, zielone, purpurowe i turkusowe – cztery Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich, jeden z cudów Polski. Jest parking, zaplecze gastronomiczne, łatwy dojazd. Można o własnych nogach, można na rowerach. Szlakiem przez las. Przepiękne miejsce warte wycieczki z całą rodziną. Polecam! Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.1,5h. Atrakcja darmowa. Dla całej rodziny, a nawet psa i kota!
  3. Rudy żelaza, uran i inne kruszce w Kowarach. Wycieczka godzinna pod ziemię z przewodnikiem, trochę historii, trochę geologii. Wejścia do sztolni odbywają się co godzinę. Pamiętaj, żeby zabrać ciepłe ubranie – w Sztolni Kowary panuje stała temperatura 8 stopni. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja czynna cały tydzień od 9 do 17, bilety ulgowe 19pln, normalne 25pln. Atrakcja dla całej rodziny!
  4. Indianie, rewolwerowcy, rodeo i to tu u nas, na Dolnym Śląsku. Jest taka wioska – Western City  – w Ściegnach koło Karpacza. Koniecznie sprawdź ofertę na www – sporo atrakcji w ciągu dnia o określonych godzinach. Bilety wstępu od 9 pln – różne pakiety, karnety, zależnie od wieku i wersji. Na miejscu zaplecze gastronomiczne, a nawet kiełbaskę można na ognisku usmażyć. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja płatna, cennik szeroki, do sprawdzenia na www. Atrakcja dla całej rodziny!
  5. 1602 m n.p.m. Przed Państwem Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy. Zdobycie szczytu to wycieczka na cały dzień. Na www znajdziesz szlaki z opisem pod mapką ile czasu zajmuje podejście. Zaznaczone są też wyciągi, niektóre działają latem. Uwaga! Zawsze jest megakolejka do kasy! Najlepiej oczywiście zostawić auto w Karpaczu i stamtąd ruszyć. Parkingi odpłatne. Przed szczytem schronisko – zjeść i napijesz się, również zimnego piwka latem. Na samym szczycie obserwatorium meteorologiczne.  Atrakcja dla wytrwałych! Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja dla całej rodziny!
  6. Dwadzieścia sześć budynków – od Pałacu Kultury po Taj Mahal, wszystkie w skali mini. Na świeżym powietrzu; zaraz obok kawiarenka z deserami. Tak pomyślałam sobie – warto wpaść i sprawdzić czego jeszcze nie widziałeś i co chcesz zobaczyć :). Całkiem nowy park miniatur “Budowle świata”. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok. 2h. Atrakcja płatna, bilety ulgowe 12 pln, normalne 14 pln. Atrakcja dla całej rodziny!
  7. I wewnątrz i na zewnątrz. I tory dla wyczynowców i jaccuzzi dla relaksu. Strefa dla dzieciaków, rury do zjeżdżania. Baseny, strefa spa, masaże. Termy Cieplickie. Na cały dzień albo na chwilę ot popluskać się czy popływac na torze. Atrakcja nie jest tania! Uwaga! Zabierz ze sobą ręcznik. Regulamin, cennik i opis wszystkich stref na www. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Bilety w bardzo różnych cenach – najlepiej sprawdzić na www. Atrakcja dla całej rodziny!
  8. Żar hutniczego pieca do odczucia na własnej skórze w Hucie Julia. To tutaj możesz zobaczyć jak wykonywane są kryształy, jak wygląda obróbka i zdobienie. Zwiedzanie przez cały rok, wejście trwa około 40 minut. Dla dzieciaków oferta warsztatowa – możliwości na www. Coś nietypowego. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja dla całej rodziny!
  9. Dobry punkt początkowy do pochodzenia po Karkonoszach – Wodospad Szklarki. Takie atrakcje też mamy! W Szklarskiej Porębie, w bukowym lesie, o wysokości 13 metrów. Przy wodospadzie jest specjalna platforma widokowa oraz schronisko, gdzie można zjeść i się napić. Dobry punkt na odpoczynek w czasie dłuższej wycieczki. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja dla całej rodziny!
  10. Dinopark to atrakcja głównie dla dzieciaków. Oprócz monstrualnych plastikowych zwierzaków jest tutaj tradycyjny plac zabaw, wioska indiańska, park linowy, kino, pole do gry w kulki. Atrakcja płatna – bilety na różne pakiety na przeglądnięcia na www. Dojazd z Wrocławia zajmie Ci ok.2h. Atrakcja dla całej rodziny!