Moje podróże, Polska
Leave a comment

Wrocław dla dzieci – 10 sprawdzonych miejsc i niespodzianka

Czy Wrocław jest przyjazny jego najmłodszym mieszkańcom? Gdzie się wybrać z dzieckiem, gdy przychodzi weekend, pogoda sprzyja spacerom, a wiadomo, że największa radość jest, gdy można porządnie pobrykać? Zrobiłam mały wywiad wśród Wrocławskich Rodziców, zapytałam co jest ważne i przy wyborze miejsc kierowałam się po pierwsze, by dać Ci wybór miejsc na świeżym powietrzu, po drugie, by nie nadwyrężyć zbytnio Twojego portfela. Zapraszam!

W dolnej części posta znajdziesz mapkę z lokalizacją wszystkich propozycji. Jeśli masz swoje sprawdzone pomysły i chcesz się nimi podzielić – czekam na komentarz. No to do zabawy, gotowi, start!

 1. Park Południowy – w centrum parku znajduje się staw licznie oblegany przez kaczki i łabędzie. Niedaleko stawu jest pomnik Chopina oraz restauracja serwująca m.in.pizzę. Latem spotkać można pana sprzedającego popcorn oraz watę cukrową. Sporo alejek do spacerowania czy jeżdżenia na rowerze, ławeczki, mostki, polany idealne na piknik. Jest też spory ogrodzony plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalnią. Latem często odbywają się tutaj imprezy jak np. „Latające psy” z pokazem psów łapiących frisbee. Południe Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 2. Park Staromiejski – w centrum Wrocławia, obok Teatru Lalek, gdzie przed wejściem możesz zatrzymać się przy fontannie dla dzieci. Park jest niewielki, z alejkami, ławeczkami i polanami do piknikowania. Przy bocznym wejściu (od strony Renomy) znajduje się duża klatka, gdzie latem trzymane są ptaki. Przy wejściu od strony Piotra Skargi są dwie atrakcje – bezpłatny plac zabaw wyłożony specjalną matą chroniącą przed siniakami oraz starodawna karuzela. Piękna! Przejażdżka płatna 2 pln. Centrum Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 3. Tor wyścigów konnych na Partynicach – gonitwy odbywają się w weekendy i wejście na trybuny jest darmowe. To, co może nas pociągnąć za portfel to obstawianie wyników :). Warto tutaj wpaść i pooglądać świetne konie w walce. Są emocje! Mijając trybuny po lewej możesz iść na spacer asfaltową drogą – dojdziesz do stajni, gdzie często można bez problemu wejść do środka i z bliska zobaczyć te fantastyczne zwierzęta. Na torze odbywają się często zorganizowane imprezy – aktualności znajdują się na www. Południe Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 4. Bulwar Politechniki – na Wybrzeżu Wyspiańskiego nowe miejsce na mapie Wrocławia – jest plaża i boisko do siatkówki, są ławeczki, krasnale-wioślarze, polana idealna na piknik. Jest też specjalny brodzik z wodą po kostki do pochlapania się w gorące dni. Centrum Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 5. Park Brochowski – a tu niespodzianka – labirynt. To mały park, ale jako miejsce na krótki spacer idealny. Po lewej stronie przy wejściu znajduje się najprawdziwszy labirynt. Latem, gdy krzewy mają liście, naprawdę można się tutaj zgubić. Południe Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 6. Skate Park w zajezdni tramwajowej na Legnickiej – miejsce dla odważniejszych – można tu pojeździć na rolkach, wrotkach, hulajnodze, deskorolce i rowerze. Sala jest zadaszona i ogrzewana, wyposażona w liczne hopki i hopy, poręcze i wszystko potrzebne do trochę bardziej ekstremalnej zabawy niż spacer w parku. Obowiązkowy własny kask! Wstęp kosztuje 2-4 pln. Północny-zachód Wrocławia. Atrakcja płatna.
 7. Sielska Zagroda w Kiełczowie pod Wrocławiem – to trochę darmowe zoo na świeżym powietrzu. Tutaj najlepiej przyjechać autem i zostać na obiad. Przy okazji w ramach wycieczki na wieś możesz zapoznać dziecko z naturą – są kaczki, króliki, świnki morskie. Knajpka z sezonie letnim serwuje pstrąga oraz domowej roboty ciasta. 10 km na wschód od centrum Wrocławia. Atrakcja darmowa.
 8. Poszukiwanie Wrocławskich Krasnali – jest ich we Wrocławiu cała masa, a we wrześniu odbywa się nawet Festiwal Krasnoludków! Świetny pomysł na wycieczkę z poszukiwaniem – na www możesz wydrukować mapę z lokalizacją krasnali w wybranej części miasta lub podejrzeć gotową trasę. Masz zabawę na cały dzień. Cały Wrocław. Atrakcja darmowa.
 9. Przejażdżka zabytkowym tramwajem – dostępna w sezonie wiosenno-letnim w centrum Wrocławia. To atrakcja z klimatem! Możesz przejechać się ot tak, możesz wybrać wersję z przewodnikiem. Tramwaje jeżdżą na dwóch trasach w soboty i niedziele. Jest to atrakcja płatna – od 2 do 6 pln. Na www dostępny jest rozkład godzinowy. Polecam, bo dzieckiem nie jestem, a bardzo mi się taka przejażdżka podobała! Centrum Wrocławia. Atrakcja płatna.
 10. Polinka – wiesz, co to jest? Mamy we Wrocławiu wagonik kolejki wysokogórskiej poruszający się nad Odrą koło Mostu Grunwaldzkiego. To atrakcja bardziej w ramach przerwy podczas rowerowej przejażdżki, wizyty na Bulwarze Politechniki czy w Zoo. Stacje są dwie – jedna obok budynku Politechniki o potocznej nazwie Serowiec na Wybrzeżu Wyspiańskiego, druga Na Grobli. Przejazd trwa 2,5 minuty, kosztuje 1,5-3 pln. Centrum Wrocławia. Atrakcja płatna.
 11. Bonus dla wytrwałych, bo i niespodzianka wymaga czasu i sił – zabawa w poszukiwanie skarbów dla całej rodziny czyli Geocatching! Wejdź na www, wpisz miasto w mapkę i zobaczysz ile skarbów jest we Wrocławiu. Przeczytaj zasady gry – namierzenie skarbu to dopiero początek zabawy. Zupełnie za darmo, możesz na rowerze, możesz podczas spaceru. Jest czego szukać we Wro! Cały Wrocław. Atrakcja darmowa.