Największe drzewa na świecie, czyli Park Sekwoi

Tama Hoovera, znana również jako Tama Bouldera, jest jedną z największych tam wodnych na świecie. Została zbudowana na rzece Kolorado, na granicy stanów Arizona i Nevada. Tama została ukończona w 1935 roku i była jednym z najważniejszych projektów inżynieryjnych XX wieku. Jej głównym celem było kontrolowanie przepływu wody w dolinie Kolorado, dostarczanie energii elektrycznej oraz dostarczanie wody pitnej do regionów pustynnych.

Oczywiście jak można się spodziewać jest duża, a dziwny zapach unosi się w powietrzu, coś jakby to nazwać… metaliczny? I jest spora wilgotność powietrza. Po tamie można skierować się w stronę Parku Sekwoi i odwiedzić małe miasteczko Edwards gdzie znajduje się Edwards Air Force Base i podziwiać widokiem jednego samolotu.

Park Sekwoi, oficjalnie znany jako Sequoia and Kings Canyon National Parks, to park narodowy położony w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Park jest domem dla niektórych z największych drzew na świecie – sekwoi olbrzymich. Jednym z najbardziej znanych drzew w parku jest „General Sherman”, uważany za największe drzewo na świecie pod względem objętości.

Sekwoje są piękne, park super, ale czuć w nim specyficzny zapach drzew w powietrzu. Cudowne góry, wszędzie zielono. Rośnie tutaj największe na świecie drzewo noszące imię generała Shermana (pod względem objętości). Około 85% parku jest dostępne tylko dla piechurów lub w siodle. Oprócz olbrzymich drzew w tym parku zostało zlokalizowanych około 240 jaskiń.

Co łączy Tamę Hoovera i Park Sekwoi?

Tama Hoovera i Park Sekwoi są dwoma różnymi, ale znaczącymi miejscami w Stanach Zjednoczonych, które mają pewne powiązania.

Co mają ze sobą wspólnego? Tama Hoovera miała wpływ na region, w tym na dostępność wody dla parków narodowych w Kalifornii, w tym Parku Sekwoi. Dzięki tamie możliwe było zaopatrywanie wodą dla Kalifornii Południowej, co miało wpływ na rozwój i zachowanie ekosystemów w parkach narodowych w regionie.

Ponadto, oba miejsca są ważnymi symbolami inżynierii i ochrony środowiska w Stanach Zjednoczonych. Tama Hoovera reprezentuje postęp technologiczny i wykorzystanie zasobów wodnych, podczas gdy Park Sekwoi symbolizuje troskę o zachowanie przyrody i unikalnego dziedzictwa przyrodniczego. Oba miejsca przyciągają turystów z całego świata, chcących zobaczyć ich wyjątkową urodę i poznać ich historię.