Saint Tropez – miasteczko żandarma

Saint Tropez kojarzy się oczywiście z nieśmiertelnym Louis de Funes. I spacerując brzegiem małego jachtowego portu łatwo odnaleźć miejsca, które znamy z serii francuskich komedii o perypetiach zwariowanego żandarma. Podobno można tutaj spotkać gwiazdy wielkiego ekranu. Saint Tropez jest malowniczą małą miejscowością o iście prowansalskim klimacie. Niska zabudowa, fasady w pastelowych kolorach, mały port, turyści, kawiarnie, restauracje, bagietki i kawa. Cała Francja, cała Prowansja w pigułce. Przepiękna pogoda i klimat wymarzony na spacer wśród wąskich uliczek w cieniu ich fasad. Ta istniejąca od XIX-tego wieku rybacka osada stała się popularna wśród turystów w latach 60-tych za sprawą Brigitte Bardot i Louisa de Funesa niemniej już wcześniej ta mała mieścina dawała schronienie wielu impresjonistycznym malarzom i zachowana została na niejednym obrazie. Saint Tropez jest bardzo drogie i pod względem noclegów i przyjemności w postaci obiadu w restauracji. Dla niskobudżetowców poleca się wizytę w celach spacerowo – plażowych. 5 kilometrów piasku, na którym wylegują się modelki i gwiazdy. Piękne jachty i łodzie w porcie. I niepowtarzalny klimat. Saint Tropez w skrócie.

Historia Saint Tropez

Początki Saint-Tropez sięgają starożytności, gdy było to małe rybackie miasteczko znane jako „Athenopolis”. W średniowieczu miasto było ważnym portem handlowym, a jego strategiczne położenie na Lazurowym Wybrzeżu przyciągało kupców i żeglarzy z całego świata. W XVI wieku Saint-Tropez stał się głównym centrum handlu w regionie, dzięki czemu miasto rozkwitło i zyskało na znaczeniu.

W XVIII i XIX wieku Saint-Tropez przeszło przez okres spadku, kiedy to jego znaczenie jako port handlowy zmniejszyło się, a miasto stało się senną rybacką wioską. Wszystko zmieniło się w XX wieku, kiedy to Saint-Tropez stał się ośrodkiem kulturalnym i artystycznym, przyciągającym artystów, pisarzy i filmowców.

W latach 50. i 60. XX wieku Saint-Tropez zyskał na popularności dzięki filmowi „Igraszki losu” z Brigitte Bardot w roli głównej. Film ten przyciągnął uwagę światowej sławy i zrobił z Saint-Tropez miejsce modnych i ekskluzywnych wakacji dla elity międzynarodowej. Od tego czasu miasto stało się synonimem luksusu, glamouru i życia na wysokim poziomie.

Jak wspomniano na początku, dziś Saint-Tropez jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych we Francji, znanym ze swoich pięknych plaż, luksusowych jachtów, modnych klubów i restauracji. Mimo upływu lat, miasto zachowało swój unikalny urok i atmosferę, przyciągając turystów z całego świata, którzy pragną doświadczyć jego słynnego stylu życia i piękna.

Saint-Tropez – miejsce pełne atrakcji turystycznych

Saint-Tropez jestem miejscem z atrakcjami turystycznymi, które przyciągają odwiedzających z całego świata. Co warto zobaczyć podczas wizyty w tym słynnym nadmorskim kurorcie?

Stare Miasto (La Ponche). Starówka Saint-Tropez to urocza dzielnica z wąskimi uliczkami, malowniczymi placami i kolorowymi kamienicami. To idealne miejsce na spacer i poczucie prawdziwej prowansalskiej atmosfery.

Plaża Pampelonne. Jedna z najbardziej znanych i luksusowych plaż na Lazurowym Wybrzeżu. Plaża Pampelonne oferuje białe piaseczki, krystalicznie czystą wodę i wiele ekskluzywnych plażowych klubów, gdzie można odpocząć w komfortowych leżakach i delektować się przysmakami kuchni śródziemnomorskiej.

Port Saint-Tropez. Port jest sercem miasta i miejscem, gdzie cumują luksusowe jachty i łodzie. To doskonałe miejsce do obserwowania bogatych i sławnych, spacerów wzdłuż nabrzeża oraz zrelaksowania się w jednej z licznych kawiarni lub restauracji z widokiem na morze.

Citadelle de Saint-Tropez. Ta imponująca cytadela z XVII wieku oferuje wspaniałe widoki na miasto, port i Zatokę Saint-Tropez. Wewnątrz cytadeli znajduje się muzeum morskie, które przedstawia historię miasta jako ważnego portu handlowego i rybackiego.

Muzeum Annonciade. To znane muzeum sztuki współczesnej i impresjonistycznej, które znajduje się w dawnej kaplicy z XIX wieku. Muzeum posiada bogatą kolekcję dzieł artystów związanych z Saint-Tropez i regionem Prowansji.

Les Lices Market. Jest to tradycyjny rynek, który odbywa się w centrum Saint-Tropez we wtorki i soboty rano. Na rynku można kupić lokalne produkty, takie jak świeże owoce i warzywa, sery, wino i ręcznie robione przedmioty.

Winery Tour. Region wokół Saint-Tropez jest znany z produkcji wyśmienitych win. Wiele winnic oferuje degustacje win, zwiedzanie winnic i poznawanie procesu produkcji wina.

Wodne Sporty. Saint-Tropez oferuje wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo czy nurkowanie. W okolicach miasta znajduje się wiele szkół i wypożyczalni sprzętu, gdzie można nauczyć się nowych sportów lub wypożyczyć sprzęt.

    Saint-Tropez oferuje wiele atrakcji dla każdego – od miłośników historii i kultury, po osoby chcące relaksować się na plaży, delektować się kulinarnymi przysmakami, czy aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Miasto to zachwyca swoim urokiem, luksusem i niezapomnianą atmosferą, czyniąc je jednym z najbardziej pożądanych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu.